| Thecurious a întrebat:

Credeti ca ar putea fi inventata vreun obiect care, purtat de om, spre exemplu un cip implantat in creier, care il mentine in starea de veghe, reducand semnificativ orele de somn de care organismul uman are, in mod normal, nevoie?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si sa muncim non stop pentru scumpi nostri patroni ca niste sclavi, somnul este vital sanatati umane

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aer, 5 minute, apă, 5 zile, somn 5 zile, mâncare - depinde câtă slănină ai pe tine. Acestea sunt baremele de lipsă, după care decedezi, sau te îmbolnăvești grav. Astfel, un astfel de aparat, cip, nu este deloc de dorit.

| Celcestietot a răspuns:

Cand omul doarme, se regenereaza. Daca omul era nemuritor, nu cred ca mai dormea.

| gemeni6226 a răspuns:

Chiar daca s-ar inventa eu nu m-as folosi de asa ceva niciodata.Pentru ca in mod sigur lipsa de somn s-ar razbuna, chiar daca creierul nu ar sesiza, dar corpul in mod sigur.

| Thecurious explică:

Inventat*