| dyuTM a întrebat:

Credeti ca baietii au avantaje in plus fata de fete?

25 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Fetele au o greutate in plus: sanii. laughing

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Şi încă cum...Nu menstruaţie, nu săptămâni întregi de sânge pierdut şi dureri insuportabile, nu sarcină, nu copii, nu stres.Plus că bărbaţii găsesc uşor un loc de muncă, fără să aştepte cineva un compromis.E prea lungă lista de avantaje pentru bărbaţi.

| dyuTM explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Cati ani ani?

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru dyuTM):

Mă apropii cu paşi repezi de 25.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

" nu stres." nu stres din acele cauze, dar daca zici nu stres in general, nu poti zice prostie mai mare

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru anonim_4396):

Bărbaţii sunt detaşaţi.Şi cu asta am spus tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Te credeam mai inteligenta de atat. a n oara mi s-a demonstrat contrariul

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ce vrei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Si femeile sunt profitoare. avem fiecare "pro" ale noastre se pare. sa nu imi spui ca in ziua de azi un barbat poate face ce vrea dintr-o femeie asa cum o femeie poate face dint.un barbat. care e detasat de fapt?

| dyuTM explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Multi inainte happy Mie cat imi dai? asa... dupa intrebarile pe care le pun?

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de situaţie şi de personaje.

| FemeiaPisică a răspuns:

În anumite domenii, da. Dar, și fetele au avantaje în alte domenii în care băieții nu au.

| RAY a răspuns:

In lumea asta ca fata ai o viata mult mai usoara
- isi gasesti mai usor un partener
-faci sex cand vrei ba si primesti banii pentru asta
-daca esti frumoasa o duci bine

| OnuOnulică a răspuns:

Da, au avantaje. Dar și femeiele au avantajele lor față de bărbat.

| dyuTM explică (pentru OnuOnulică):

"Ambii sunt egali din toate punctele de vedere"-total gresit
1.Crezi tu ca o femeie e in stare sa conduca 3 zile si 3 nopti in continuu?
2.Crezi tu ca o femeie poate sa stapaneasca un barrett de calibrul 50 la fel ca un barbat?
3. Cezi tu ca o femeie poate supravietui macar cat un barbat in caz de naufragiaza pe o insula?
4.Crezi tu ca o femeie poate sa se lupte cu un crocodil?
5.Crezi tu ca o femeie poate sa bea cat bea un barbat? Si ar mai fi multe avantaje pe care le avem

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru OnuOnulică):

Pai ori barbatii au avantaje intr-o directie si femeile in alta ori ''amandoi'' sunt egali din toate punctele de vedere. Hotaraste-te.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu, cred ca femeile si bărbații sunt egali.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Pui problema prea divers. Avantaje in ce domeniu? Ca daca ne apucam de ex sa facem o comparatie de ex in munca fizica, da au un avantaj clar.In domeniile unde forta fizica nu este o cerinta atunci femeile pot avea un avantaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si la ce te referi. fiecare are avantajele lui

Răspuns utilizator avertizat
| Skilline2012 a răspuns:

Depinde. Mai multe sanse ar avea o fata sa se angajeze ca secretara unui barbat decat un baiat (in conditiile in care respectivul barbat nu e gay, desigur).

Dar in general, barbatii sunt superiori.

| Miihaa a răspuns:

Singurul dezavantaj pe care cred ca il au fetele fata de baieti este mentruatia. Baieti au un avatantaj pe partea de frta, dar fetele pe partea de viteza.
Alte avantaje/dezanvataje sau diferente nu imi vin in minte acum.

| maria14142 a răspuns:

In primul rand:cei care au raspuns categoric da, sunt barbati/baieti!
in al doilea rand mie mi se par egali!

| pirla a răspuns:

Nu.Eu cred ca sunt egali.