| stelianr a întrebat:

Credeti ca Brasovul are nevoie de aeroport?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ar avea nevoie de aeroport, dar, asezat fiind intr-o depresiune destul de ingusta, nu prea exista solutii tehnice pentru construirea unui aeroport. Sau, cel putin, nu a unuia pe care sa vina avioane mari, de pasageri.
Sunt destul de multe conditiile pe care trebuie sa le intruneasca un oras pentru a avea un aeroport si Brasovul nu indeplineste nici jumatate.

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Brasovul are nevoie de aeroport, este un oras care atrage turisti din tara si din strainatate.

lolita
| lolita a răspuns:

Da, are nevioie deoarece este centrul turistic.pentru 2010-2020 este planificata construirea a doua aeroporturi in Brasov. sa speram ca planul se va duce la bun sfarsit.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Are nevoie de aeroport. Este un oras in centrul tarii
Turismul ar fi mai dezvoltat si este, dupa parerea mea, cel mai frumos oras din tara, cu multe obiective turistice.
Ar fii trebuit ca Brasovul sa fie capitala tarii, Bucurestiul ce e ofera? Caini, gropi si multaaa mizerie.
Bye bye!

| Roby67 a răspuns:

Daca Brasovul ar avea aeroport, as fi de 2-3 ori pe an in Romania. Asa sunt odata la 2-3 anihee hee

| vampiregirl a răspuns:

Da.Are nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare stupida...altceva!

| stelianr explică:

La aceasta intrebare, ministrul transporturilor, Berceanu, a spus ca "nu e nevoie pentru ca bucurestenii pot veni la Brasov cu masina" Ce parere aveti de acest raspuns?

| stelianr explică:

Tocma am mai aflat ca: 31 mai 2009, Presedintele a promulgat Legea privind construirea Aeroportului Brasov. In prealabil la 29 aprilie zeci de tineri au pornit in mars pe strazile Brasovului nemultumiti de intarzierea aprobarii proiectului aeroportului.