| anonim_4396 a întrebat:

Credeți ca vor fi probleme pe aeroport cu virusul asta?
Imi e un pic teama.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Mai mult de o verificare, completarea unui chestionar si in cel mai rau caz, o perioada de carantina... nu ai ce sa patesti, atata vreme cat nu esti bolnav. Zeci de mii de oameni calatoresc cu avionul zilnic...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Avioanele, oricum vor ateriza. Restul este altă problemă.

| mihai69 a răspuns:

Ce treabă are aeroportul cu virusurile?!?
Eventual dacă vii dintr-o zonă contaminată vei trece printr-o procedură de carantinare.

| TheWznd a răspuns (pentru mihai69):

Treaba este că în general aeroporturile sunt sigurele locuri unde, în același timp, pot să se afle persoane care locuiesc în oricare din țările și continentele lumii, în special în aeroporturi mari care fac zboruri spre alte continente. Sunt cel mai propice mediu de răspândire a gripelor și virozelor.

| Crackman a răspuns:

Pai, da veniti in tara sa ne dati si noua moartea laughing
Glumesc, cel mai rau te pune in carantina. Deci macar spune adevarul de u de vii si cat ai stat.
Ca aud multi romanasi care din Italia si ei zic ca Grecia sau mai stiu eu unde.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Crackman):

Sunt in țara, vreau sa plec nu sa vin