| RAY a întrebat:

Credeti ca difera calitatea produselor identice din Romania cu a celor din vestul europei?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da.
Difera.
Totul e sa nu fie produse sau ambalate in Romania,de fapt.
Daca vreau sa-mi cumpar un prosop de corp in Romania,voi lua o panza desenata, daca-mi trebuie o periuta de dinti, in trei zile ii cade parul sau se sparge plasticul, daca-mi cumpar un mixer cu bol, o tava de cuptor sau o valiza, descopar ca sunt de unica folosinta.
Desi poarta nume prestigioase...

| RAY explică (pentru greece12):

Dar daca cumpar un gel de par de la loreal Paris scrie made in france e acelasi ca ala in franta?

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

M-ar mira...

| RAY explică (pentru greece12):

Si eu la fel, nu mi se pare corect

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Nici mie, dar corectitudinea e ingropata demult in Romania.

| cristimihailov a răspuns:

Dap. Difera.
Asa cum difera si produsele din Romania cu cele din Moldova.
In general, in vestul europei, pentru ca au o mai mare putere de cumparare, calitatea este mai ridicata, substantele active din produse sunt in cantitate mai mare.

| greyhound a răspuns:

Categoric da. Oricine a avut ocazia de a face comparatia, a putut vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce produse mai sunt fabricate în România? Dacă până şi sarea am ajuns s-o importăm, ce naiba se mai poate numi "produs românesc"?

| atoatestiitoarea a răspuns:

Eu sunt convinsa, ca am pe fratele meu in România si am putut sa constatam