| MihaMihaellaa a întrebat:

Credeti ca e normal ca o fata de 16 ani sa aiba iubit ( de 6 luni ) sa plece peste tot cu el? La tara la el, la mare, sa stea acasa la el, de ce nu sa doarma noaptea? Eu am 17 ani jumate n-am iubit in momentul de fata, dar mama e comunista si nu ma lasa sa plec oriunde, mi-a spus ca daca voi avea un prieten nu o sa ma lase sa plec cu el oriunde ca nu trebuie, dupa 19 ani... Nu cred ca ar trebui sa ma oprasca sa fac lucrurile astea, adica sunt destul de mare, pot sa-mi port singura de grija. Ce poate sa mi se intample, daca am incredere intr-un baiat?

6 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Nu poti avea incredere intr-o persoana pe care o cunosti de cateva luni, astfel incat sa mergi pe oriunde cu ea. Maica-ta are dreptate in cazul asta. tongue
Ascult-o! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultă de mă-ta și stai în banca ta.

| PeFuga a răspuns:

In primul rand asculta de mama ta, stie ea ce stie, in plus nu iti vrea decat binele, insa asta ai sa realizezi abia dupa adolescenta happy. In al doilea rand nu ai niciodata de unde sti ce zace in cel de langa tine. Indiferent cat tii la el, si oricat de mult crezi ca te iubeste, oricine ar fi, trebuie sa fii atenta pentru ca exista cazuri de proxeneti care isi atrag victimele (prostituate) facandu-le iubitele lor mai intai.
Inca ceva, daca prietenele tale au mai multa libertate si fac "ce vor ele" cu prietenii lor, asta nu inseamna ca e o regula. Fiecare relatie este diferita, uneori e ok sa stai non-stop cu el, alteori ii cunosti familia abia inainte de nunta laughing
Te sfatuiesc sa nu fii frustrata ca mama ta e "comunista", iar daca o sa ai un prieten, incearca sa negociezi cu ea acolo unde este prea stricta. Daca vede ca esti dispusa sa lasi de la tine, va intlege ca esti suficient de matura sa iei singura decizii intelepte.

| j1NNNx a răspuns:

Potoleste-te happy

| BlackChocolate1 a răspuns:

Gandeste-te ca el doar te-a cucerit si pe urma s-ar putea sa te ademeneasca sa mergi cu el, pe urma sa faci sex cu el, ai putea ramane si gravida si sa vi la mama ta care sa nu te mai primeasca si sa te trimita la ala cu care ai plecat de acasa si sa ramai de rasul lumii.Persoanele cu scopuri pot fi foarte inselatoare!

| Iamnotme a răspuns:

Da, e normal.
Ce poate să se întâmple? Poţi să rămâi dezamăgită, să suferi.
În ziua de azi, mai greu poţi să ai încredere în cinevawinking.
Mama ta e singura în care trebuie să ai încredere.