| Aeternum a întrebat:

Buna TPUhappySunt din Bucuresti si am un prieten in Bacau ne cunoastem de un an jumate si ne-am vazut o singura data.Suntem impreuna de 2 luni si aman2 vrem cu disperare sa ne vedem dar el nu poate sa plece iar parintii mei nici nu vor sa auda de o eventuala calatorie pana-n Bacau.As vrea sa-i conving, sa ma lase sa plec macar o zi. Stiti vreo "metoda" de-ai convinge? Ce sa le spun?

2 răspunsuri:
| Frankie a răspuns:

Nu sunteti deloc impreuna de 2 luni. Depinde ce varsta ai. Spunele ca pleci cu niste amici la mare, sau ca te duci la bunici. Cel mai bine ar fi ca el sa vina la tine. O seara buna.

| danyceltare a răspuns:

Imi pare rau daca te dezagesc.Dar totusi daca va vedeti trebuie sa se mute unul la celalalt in loacalitate.Dar daca crezi ca rezolvi ceva spune-le adevarul si poate te vor lasa.