| SpoiledBrat a întrebat:

Credeți că e normal sa fii împotriva familiei tradiționale? Adică eu m-am saturat sa fiu mereu întrebat ca de ce nu am relație sau de ce nu ma căsătoresc. Cum le explic ca de fapt nu vreau familie tradiționala din cauza ca e ceva demodat in 2024?

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

În ce sens familie tradițională, vrei sa spui formata dintr-un bărbat și o femeie

| SkandallKamataru a răspuns:

Trebuie sa vrei! Daca nu vrei vei fii fortat!

| MihaiMB a răspuns:

Lasă lumea să vorbească, tu să faci ce vrei cu viața ta, nu contează ce familie îți doreşti atâta vreme cât nu deranjezi pe nimeni cu nimic. Ideea este că multe persoane au rămas cu faza că familia trebuie să fie neapărat formată dintr-un bărbat şi o femeie, pentru că ai putea un copil, ar exista compatibilitate mai mare ( nu în toate cazurile), dar şi că religia nu ne-ar permite aşa ceva, dar nu prea văd ce legătură are religia cu aşa ceva.