| Maria7689 a întrebat:

Credeti ca e reala faza ca pestele te ajuta sa gandesti?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu real, pestele are destule vitamine. Bineînțeles. Un vei vedea vreun beneficiu vizibil doar că mănânci de câteva ori peste.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este. Dar nu pangasius.

| dullcat a răspuns:

Daca te referi la beneficiile consumului de peste pentru sanatatea creierului, da, evident ca e real.

| mircea_aspirinul a răspuns:

Salut!

Consumul de peste chiar are beneficii pentru creier si pentru inima. Acum nu consumi pesti care au cantitate mare de mercur, incearca pesti de ai nostri, cat si pesti de captura nu de crescatorie. Nu uita ca daca ai mancat un peste nu inseamna ca esti mai destept, ci consumul inseamna sa mananci peste de 2-3 ori pe saptamana.