| RAY a întrebat:

Credeti ca este ok ca o persoana matura sa evite conversatiile cu adolescenti?

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Depinde. Adolescentii viseaza cu ochii deschisi, si se cred toti buricul pamanatului, asa ca esti obligat sa eviti daca esti destept, mai bine ii lasi sa se dea singuri cu capul de pragul de sus, e cea mai buna lectie.
Daca adolescentul ma consulta ca sa invete ceva de la mine, atunci cu toata placerea.
Pace si vremuri mai bune

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

In nici un caz, de ce? Ramanem oameni la orice varsta si putem interactiona toti atat timp cat avem sub comune, pasiuni, discutii, etc. Iar daca-s discutii de viata e bine ca mai invata si el de la cel matur, ca multe intrebari au adolescentii mai ales despre relatii, dar si altele. Daca si cel mic vrea comunicarea, e f bine.

| gemeni6226 a răspuns:

O persoana matura mai ales unul care are copil adolescent bineinteles ca nu va evita nici o conversatie trebuie sa stie sa discute orice tema cu acesta.Eu nu prea raspund aici adolescentilor nu ca nu mi-ar placea sa comunic cu ei dar deja eu cred ca nu mai sunt in tema cu problemele lor caci copiii mei de mult au iesit din adolescenta si problemele adolescentilor mereu sunt altele de la o generatie la alta ba sunt foarte multe probleme cu ce eu nu m-am confruntat cand copiii mei au fost adolescenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde despre ce e vorba în conversații