| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că hecatombele umane din Evul Mediu au fost necesare pentru ca omenirea să ajungă unde este astăzi?
Oare, fără ele, ne mai arăta Divinitatea calea spre atâtea descoperiri uluitoare?

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu exist nici o divinitate

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Asta crezi tu.
Ești un suflet rătăcit.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa da, asa sta treaba?
Pai unde e divinitate ta când se întâmplă tot felul de nenorociri?
De ce permite sa sufere copii micuți prin spitale, de ce sunt oameni nevinovați omorâți fără ca El sa intervină?
Dacă e atât de divin de ce nu rezolva foametea din Africa? Dai dracu de adulți, măcar pe copii sa nu ii mai chinuie

Casca ochii nu exista nici o divinitate

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

"Pai unde e divinitate ta când se întâmplă tot felul de nenorociri?"
Sta pe TPU pune intrebari stupide. Si probabil se indoapa cu shaorme.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Un raspuns de nota 10