| Costel95 a întrebat:

Credeti ca in ziua de azi Dumnezeu este un Dumnezeu al oamenilor? Adica oamenii il pun unde vor ei pe Dumnezeu? nu credeti ca am intrecut masura? N-ar trebui sa stim ca Dumnezeu este un Dumnezeu Viu si ca nu se gaseste in locuri stabilite de oameni? N-ar trebui sa ne trezim odata si odata? Venim de la servici sau de la scoala, suntem obositi si uitam de Dumnezeu. Mai deschidem Biblia asa sa zicem ca am citit, spunem o rugaciune cu gandul in alta parte si ne culcam, si tot asa, petrecem multe zile in amortire, irosim zilele. Cand ne vom trezi?

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Din pacate ne irosim timpul in fata calculatorului, a televizorului si a lucrurilor care ne "informeaza" dar mai degraba ne indobitocesc, in Biblie se spune ca Dumnezeu este peste tot, dar mai spune ca acolo unde sunt mai multi adunati in numele Lui acolo este si El(adica in biserica), eu cred in Dumnezeu si stiu ca exista pentru ca mi sa demonstrat asta cand eram copil, unii dintre noi sunt treji, dar din pacate societatea in care traim ii respinge, rad de cei care nu fumeza, nu bea si isi petrec viata alaturi de un singur partener, sau daca ai si "tupeul" sa te imbraci decent e deja depasit, pacat ca traim in lumea in care traim, eu regret ca trebuie sa traiesc in lume in care traiesc acum.

1 răspuns:
| Costel95 explică:

Da intr-adevar, lumea in care traim este una mizerabila. De aceea Isus hristos vrea sa ne curateasca, pentru ca ne iubeste, El a murit pentru noi. Intrebare e cerem si vrem noi cu adevarat sa fim curatiti?