| kissmagik a întrebat:

Credeti ca iti faci mai usor prieteni daca fumezi/bei?

Răspuns Câştigător
| Manhattan a răspuns:

Daca nu fumezi si nu bei nu te apuca de asa ceva doar ca sa te integrezi intr-un grup.Prietenia adevarata nu se bazeaza niciodata niciodata pe vicii comune.Eu m-am apucat de fumat ca o inteligenta ca sa ma integrez intr-un grup si-acum urc pana la etajul 4 de parca as urca pe Golgota.Lasatul nu e chiar asa de simplu.Nu-ti faci prieteni mai usor, doar te integrezi.Te amesteci cu multimea.Cu turma.Te asigura Stan Patitul ca o sa regreti pana la adanci batraneti daca te apuci de fumat ca sa iti faci prieteni.In plus, mai gandeste-te ca in curand fumatul o sa fie interzis peste tot mai putin la tine in casa. Uite, in Polonia deja nu se mai fumeaza in niciun loc public, restaurant/bar/bodega/hotel/aeroprt, nu-ti poti imagina prin ce chinuri am trecut. Fumatul nu se mai poarta, e o tampenie cumplita, va fi interzis oricum, o sa-l regreti tu in primul rand cand o sa constati ca fumezi 400 de lei pe luna si ca urci scarile dupa 2 ani ca un batranel de 75.NU.Mai bine te imbeti crunt de 3 ori pe an si dansezi pe masa.Dar nu fuma.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant sanse mai mari sa te integrezi intr-un grup vicios cu droguri si alcool, sex. E o mare prostie e mai bine daca ai un amic/a si sa te intelegi de minune cu el/ea.

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Daca fumezi si bei iti faci prieteni care la randul lor fumeaza si beau
Cum esti tu asa sunt si prietenii tai
Nu este o idee buna sa faci asta

pa, pa

| Dean1996 a răspuns:

Da @kissmagik,iti poti face mult mai usor prietenii asa,pentru ca majoritatea din ziua de azi beau si fumeaza,dar eu una prefer sa am prieteni normali de la care sa am ce invata,nu sa ma invete cum sa trag fara sa ma inec sau sa imi puna enspre mii de sticle in mana indemnandu-ma,,n-ai tupeu, haai, iti va face bine!"
Mai bine fara eioh go on.Se cred speciali, dar de fapt sunt nimicuri.

Concluzie:Mai bine fara prietei decat cu unii care beau si fumeaza pana cad lati si a doua zi se intreaba de ce le-a iesit analizele proaste sau de ce sunt certati de parinti.

O zi buna.

| CookieșiParty a răspuns:

Aham,e mai usor sa te imprietenesti.Tre' sa ai bani ca sa fumezi/bei.Caci prietenia nu se cumpara cu bani.E mai usor in termeni logici sa-ti faci un prieten.

| spy2o a răspuns:

Da...cu sigurantabig grin, dar sunt mai mari sansele sa intri intr-un anturaj de r****t si sa ii indepartezi pe cei de "calitate" ca sa spun asa

| HahahaAb a răspuns:

Nu e vorba numai de integrare intr'un grup, ci putini oameni care fumeaza impreuna sunt mai deschisi, mai nebuni(nu esti intreg la minte daca te apuci)...pe mine m'au ajutat sa trec peste multe, acesti oameni!