| inna a întrebat:

Credeti ca mai exista suflete pereche? laughing. Eu nu cred.

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Am speranta ca da. Lumea e mare, nu?

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Sper ca da.

| Flav a răspuns:

Da, altfel n-as mai avea pentru ce trai.

| Cryssy a răspuns:

Da. Sigur exista. love struck

| Pho3nix a răspuns:

Da, eu cred ca exista.happy

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Undeva in lumea asta cu toti avem un suflet pereche...cu sigurantza.happy dar nu putem sti cand va aparea si care va fi. atunci cand va veni momentul ne vom da seama... vom simti happy
ps. nu-ti pierde speranta!winking :*

| alexdop21 a răspuns:

Pana acum nu l-am gasit, si chiar daca lo-i fii gasit nu mi-am dat seama ca este sufletul meu pereche, din pacate nici nu prea cred in asta. Sufletul pereche merge mana-n-mana cu iubirea/dragostea lucru in care nu prea cred dealtfel, dar asta e parerea mea.

| Artemiss a răspuns:

Cred ca exista... dar nu pentru minebig grin

| Teooo a răspuns:

Cu siguranta love struck Si cu siguranta ti-l vei gasi candva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sigur ca mai exista, uite par exemple lupul.Ramin pe viata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inna. cu siguranta exista! Daca tu nu mai crezi o sa realizezi ca am avut dreptate peste ani de zile. Atunci vei fi maritata, vei avea un copilas frumos cu care sa te mandresti si vei fi fericita. in momentele acelea o sa iti amintesti vorbele mele si o sa iti dai seama ca sotul tau, omul de langa tine este sufletul tau pereche.
Nu cred in destin in sensul in care cineva iti este predestinat de catre divinitate, ci cred ca destinul ti-l creezi singurica si apoi realizezi ca omul de langa tine este tot ce ti-ai dorit si ceea ce l-a adus langa tine este oarecum echivalentul divinitatii insasi: IUBIREA adevarata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de ce, credeai ca asta tine de momentul istoric? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista, doar ca ne traim viata cu ochii intredeschisi, nu vrem sa-i deschidem larg si sa privim in jur.Ne limitam la ce ne iese in cale. Din cand in cand ii mai deschidem cate putin, dar nu ne tine mult, ii inchidem la loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu, beletristica.