| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca merita sa incep sa scriu versuri de melodii? Adica sa inventez melodii, dar pe care sa nu le cant, ci sa le pun la dispozitia celor ce vor dori?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"merită" vine in tandem cu profitul. Dacă o faci de plăcere nu merită ci pur si simplu o faci. Dacă vrei să scoți un ban, e mai nuanțată treaba

| Hammurabi a răspuns:

Dacă ai talent, poate fi o ocupație foarte bănoasă.

| BadAngel3 a răspuns:

Desigur.
In orice caz, nu ai ce pierde. Poate ai de castigat, dar nimic de pierdut.
Poate ai de castigat o pasiune, reusind in timp sa devi pasionat de a scrie melodii.
In acest mod, iti poti exprima sentimentele si poti expune pe hartie cum observi tu lumea si care sunt perceptiile tale. Nimic gresit.
Si daca e sa nu reuseasca, inca o data, nu ai pierdut nimic. Fiecare e bun la ceva, tu trebuie doar sa descoperi acel ceva.
Mult succes.