| chocapic03 a întrebat:

Ma tot gandesc de ceva vreme sa scriu versuri pentru melodii. Imi place foarte mult sa scriu, in general, si consider ca m-as descurca.
Am o singura indoiala...credeti ca as putea trimite versurile unor compozitori pentru ca acestia sa compuna o linie melodica pentru acestea? Ar lua ei in serios ideile mele/ar dori sa colaboram, cu toate ca nu prea am experienta in acest domeniu?

2 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Problema e ca si versurile cand le creezi sa aiba un ritm, cum ar avea propria linie melodica. Daca scrii o gramada de versuri si le citesti/canti precum Sisu, ca pe o poezie, nu cred ca ai sanse sa le dai cuiva.
Oricum, incercarea moarte n-are!

| aXandra a răspuns:

Atâta timp cât sunt bune cu siguranță poți. Mie îmi plac melodiile care au versuri bune și un mesaj pe măsură.
Multă baftă!