| nouamm a întrebat:

Credeti ca moldovenii*din Rep. Moldova* merita sprijinul si atentia romanilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca majoritatea sunt asa.

5 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Da! Cred cu tarie ca moldovenii merita sprijinul si atentia noastra pentru ca ei sunt pana la urma fratii nostri de neam. Basarabia este, a fost si va ramane pamant romanesc indiferent de granite. Sa speram ca in curand vom asista la o noua unire! Eu unul asa sper! Dupa ultimele evenimente si presiuni exista sanse mari!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePoet):

Nu merita sprijin..Am stat la discutie cu multi moldoveni si toti imi ziceau sa ii mai lasam in pace ca sunt popor independent. Astia au o mentalitate foarte proasta!

| ThePoet a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai stat de vorba cu cine nu trebuia, dar asta nu inseamna ca trebuie sa judeci asa. Poate ai stat de vorba cu niste rusofili idioti.

| ThePoet a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca, intr-adevar, unii dintre ei mai au pana sa constientizeze ce sange le curge prin vene si ce limba vorbesc, dar eu am speranta asta ca intr-o zi Basarabia va fi iarasi Romania exact ca in trecut. Sa sti ca lumea incepe sa se trezeasca si acolo. Chiar acum pe 13 mai a fost un adevarat protest in Chisinau (cam 8000 de persoane implicate) pentru unire si sunt sigur ca seria va continua, de fiecare data cu mai multi sustinatori!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePoet):

Nu se va uni cu Romania..Rusii sunt prea puternici..Nu are cum desi ar fi ceva uimitor pentru romania..ar trebui sa faca si romanii la fel.dar rusi astia incet incet..aduc cetateni de la ei in moldova si ii rusifica de tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePoet):

Eu zic ca majoritatea sunt asa.