| ReddY25 a întrebat:

Credeți că muzica pe care o asculți te definește? Dau funda

Răspuns Câştigător
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Orice mic detaliu,orice pasiune,hobby am avea ne definește ca oameni,ca ființe. Însă nu este de judecat cum ar face-o unii acel om,ci este de analizat și de constatat că dacă acea persoană de exemplu ascultă manele sau îi plac filmele horror și are un vocabular inadecvat,cu injurii, un comportament, un temperament agresiv, violent față de oricine, dacă în urma la ceea ce ascultă și vizionează îi afectează viața și îl schimbă în rău atunci DA ar trebui ocolită asemenea categorie de oameni.

6 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu, muzica nu iti impune un anumit comportament sau o anumita gandire, o asculti din placere, daca esti atat de naiv incat sa te lasi influentat de muzica atunci va fi rau de tine.

| blackann a răspuns:

Da, clar.

| VasileRapidistu13 a răspuns:

Nu e nimic batut in cuie, poti sa asculti muzica gen ca iti place cum suna, eu ascult rap unele ma definesc altele nu dar au versuri bune, dar nu mi se potrivesc chiar toate, ascult clasica ca ma relaxeaza dar nu ma defineste deloc.

| Fashionista10 a răspuns:

Nu,de obicei...

| Endy22 a răspuns:

Nu te defineste, dar iti pune o eticheta de la alte persoane. Si inca un aspect. Te si influenteaza chiar daca nu observi sau nu recunosti. Suntem ceea ce consumam (ce mancam, ce bem, ce muzica ascultam, cu ce oameni ne petrecem timpul... etc)

| Răpităînnori a răspuns:

Da,normal.