| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Netflix si internetul va inlocui televizorul?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu in totalitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu l a înlocuit deja?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Cam dahappy

| dullcat a răspuns:

L-au inlocuit la propriu.Adica, numai mie mi se pare stupid ca atractivitatea la aceste platforme era tocmai lipsa reclamelor dar incet incet acestea apar si aici? Ai putea spune ca devin un fel de TV mai scump.

| J0B0MAT a răspuns:

De tot nu cred.Dar o iau pe o cale nasoală cu atâtea reclame.Nu poți să asculți o melodie pe YouTube fără două reclame cărora nu poți să le dai skip.Nici nu mai îmi vine să ascult muzică.
Era mult mai mișto internetul acum ceva ani, când rupeai YouTube-ul de dimineața până seara cu muzică neîntreruptă de niciun ad.Alea erau vremurile bune, acum s-au prostit toți.

| VoidEternal a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ad blocker pe browser dacă te uiți pe laptop sau PC, și broswerul Brave pe telefon. Voilla, no ads.

| J0B0MAT a răspuns (pentru VoidEternal):

Well da, pe laptop încă mai merge, dar din ce în ce mai multe site-uri îți cer să dezactivezi AdBlock dacă vrei să vezi ceva și n-ai făcut nimic.Iar pe tel, folosesc aplicațiile.Și știu că sunt câteva aplicații cel puțin la YouTube pe care intri ca să nu mai fie reclame dar sunt nașpa.

| VoidEternal a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eu pe telefon folosesc brave. Faptul că nu e aplicație nu mă încurcă așa tare. Accesezi practic versiunea de site mobil, fara ad-uri. Merge cu ecranul închis, merge picture in picture, și îți poți face shortcut pe homescreen care sa incarce direct YouTube. Și nici nu e nimic dubios la mijloc cum e pe vanced sau revanced sau ce mai e acum.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu Netflix, ci toate ofertele de streaming au cam făcut asta +că la ce emisiuni se difuzează, ti-e și rușinehappy