| Mirela67 a întrebat:

Am o problema cu televizorul.Nu se conectează la internet.Menționez ca televizorul este smart Philips si pe alt televizor,tot Philips, merge internetul, dar pe acesta nu.Care credeti ca este problema?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa te conectezi la internet printr-un cablu conectat la router. Va trebui sa recunoasca conexiunea automat. Daca nu, atunci ai problema cu placa de retea din televizor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai in televizor wifi integrat, de aceea nu merge, trebuie sa i pui un adaptor Wifi care il gasesti la media galaxy cu 200 lei.

| JicaContra a răspuns:

"Menționez ca televizorul este smart Philips si pe alt televizor, tot Philips"
acelasi model?
ai setat connectivitatea la internet?
pana acum a mers?
ETC
ai dat MUUUUUUULT PREA PUTINE informatii

| Mirela67 explică (pentru JicaContra):

Păiiii...de o lună nu imi mai merge.Mai am un alt televizor tot smart tv Philips siacela se conecteaza la internet, la fel si pe laptop si smartphone.Doar pe alt televizor Philips nu merge.Dau pe conectarezimi apare numele wifi-ului dar cand apas pe el, dupa un timp apare WPS. Dau si pe WPS, si imi spune ca, conexiunea a eșuat.Ce sa fac?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Mirela67):

Cel mai bine ar fi să ștergi conexiunea la rețea și să te conectezi din nou la ea, cu tot cu introducerea parolei.

| Mirela67 explică (pentru SilviaDulcik):

Acum am incercat și nu merge. Ce să mai fac? E foarte ciudat

| Mirela67 explică (pentru Mirela67):

Va rog, ce să mai fac? Nu merge deloc, dar doar pe televizor nu merge.Pe telefoane, laptop...merge internetul

| JicaContra a răspuns (pentru Mirela67):

Bagi manivela in mijlocul ecranului tivi-ului si rotesti pana incepe sa mearga internetul sau te duci si cauti un specialist

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Ce model este televizorul? Dar celălalt televizor la care funcționează internetul?