| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca oamenii se schimba?

14 răspunsuri:
| GolopențaAdrian a răspuns:

Da in fiecare zi se intampla cate o schimbare caci omul nu este acelasi in fiecare zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
Se mai pot "îmbunătății" pe parcurs, se mai șlefuiesc, dar anumite caracteristici dominante rămân până la sfârșit.
Exemple de chestii care nu se vor schimba niciodată : dacă e mincinos, dacă e gelos, dacă înșeală, dacă e leneș, dacă e oportunist sau profitor, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca se schimba. Hainele se mai si murdaresc.

| SilentRain a răspuns:

Nu toti, uni raman niste jeguri imputite

| RAY a răspuns:

Da,cred ca omul bun poate fi si rau, dar invers niciodata

| Steregoi a răspuns:

ADN-ul omului nu se schimba in bine ci mai degraba inspre rau cand face cancer. happy

Oamenii aliati cu Satan fac si fapte aparent bune. Satan parea ca face un bine ca era prietenul Evei.

| christine99 a răspuns:

Da. Mai ales prietenii.

| J0B0MAT a răspuns:

Ştiu asta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unii ies buni din prima, altii nu o sa se schimbe niciodata.
Nu cred ca "oamenii se schimba", cei care fac porcarii sunt predispusi de mult la asa ceva, doar ca nu stia nimeni, poate nici el.

| Șurubelniță a răspuns:

Oamenii nu se schimbă, devin ceea ce sunt ei cu adevărat. La unii poate dura mai mult procesul ăsta de asta de foarte multe ori apar vorbe de genul,, ce s-a schimbat ăla, din băiat bun a devenit derbedeu".
De asta oamenii sunt imprevizibili și se nasc atât de multe controverse pentru că niciodată nu poți să ajungi să cunoști pe cineva suficient de mult încât să nu te surprindă.

| GirlOnline81 a răspuns:

Depinde despre ce schimbare vorbim...
Trebuie sa cred ca oamenii se schimba, pentru ca altfel progresul ar fi imposibil. Totusi, nu stiu de ce, dar banuiesc ca tu vorbeste despre un alt fel de schimbare. Intr-o relatie, poate?

| SG1995 a răspuns:

Da, normal că o fac, tu cel de azi, numai ai mentalitatea de-acum 5-10 ani, iar odată cu mentalitatea ți se schimbă și atitudinea.