| RAY a întrebat:

Credeti ca omul isi poate schimba complet stilul de viata? As vrea sa citesc povesti de viata

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Da,, daca este nevoit. Eu unul daca as modifica ceva ce e al meu as innebuni, n-as mai fi acelasi om, am fost nevoit candva sa adopt alt stil din cauza unei probleme serioase de sanatate. Dar mi-a trecut si mi-am revenit la viata normala.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Vezi ceva ne impinge sa revenim la acel stil de viata, oare ce?

| Hammurabi a răspuns:

Eu cred că nu.
Pentru că stilul de viață e ceea ce te definește pe tine ca persoană. Și chiar dacă ești nevoit să ți-l schimbi, din varii motive, pentru o perioadă, până la urmă tot vei reveni la ceea ce ești.
În schimb, mici corecturi poți face permanent. În sensul că mai sunt și chestii pe care le poți schimba fără prea mare efort și fără să-ți perturbi "stilul".

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Dar acel stil de viata cum se creeaza oare?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Deprinderi, obiceiuri, mediul în care ai crescut de copil și în primul rând, puterea ta de discernământ, analiză și interpretare a situațiilor de viață prin care treci.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Freud spunea ca pana la o anumita varsta se formeaza personalitatea, apoi neurostiinta a descoperit plasticitatea creierului