| PsyhoChild a întrebat:

Credeti ca pot invata franceza si engleza in acelasi timp?
La engleza stiu deja majoritatea vocabularului si planuiesc ca anul acesta sa dau examenul cambridge c1, deja fac pregatire. Dar la franceza sunt praf, sunt la liceu pe profil bilingv franceza si nu stiu o iota de franceza.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca Duolingo. Are asistenta in limba engleza (pe care o stii deja), iar cu ajutorul ei vei studia singur si franceza.
E o pagina/aplicatie interactiva (text, sunet, imagine), care iti poate fi de mare folos.
https://www.duolingo.com/

| Nirvanaaa a răspuns:

Da le poți invata simultan, dacă pe una o stii bine. Dacă le luai pe amândouă de la 0 ar fi fost greu.

| DonEduardo a răspuns:

Da.