| Hyung17 a întrebat:

Credeti ca singuratici vor ramane mereu singuri?

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

E alegerea lor, "singur" nu se rezuma la lipsa sufletului pereche.
Eu de exemplu daca as vrea sa raman "singur" as adopta un copil cand ii voi putea oferi orice are nevoie, nu am nevoie de un "suflet pereche" pentru a fi implinit si fericit.
Sper ca ai prins ideea despre ce am spus aici.
Pana la urma si un animal de companie daca ai nu te poti considera singur.

| mentholinks a răspuns:

Unii da, altii nu.

| ʎpooɯ a răspuns:

Depinde la ce varsta sunt, daca au trecut de 50 de ani cred ca vor ramane singuri.

| gemeni6226 a răspuns (pentru ʎpooɯ):

Asta nu de varsta depinde.Cunosc multi oameni care peste 50 s-au casatorit a doua sau a treia oara.Eu e drept ca am peste 50 si sunt singura dar eu cred ca asta depinde de ceea ce iti doresti cu adevarat:sa te legi inca o data de cineva sau nu, sau daca soarta iti mai da inca o data sansa de inca o iubire sau nu.

| ʎpooɯ a răspuns (pentru gemeni6226):

Eu m-am referit la cei care mereu au fost singuri, nu la cei care se recasatoresc.

| gemeni6226 a răspuns (pentru ʎpooɯ):

Inseamna ca te-ai gindit la bunicile mele care au ramas singure dupa varsta de 68 respectiv 80 de ani.Sau la frate-meu care are 41 de ani si nu a fost insurat niciodata.