| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca unii oameni raman in crestinism de frica sa nu intre in iad? Deci tin crestinismul asa de rezerva in buzunar ca o speranta de intrare in paradis si de protectie de la Dumnezeu, cand de fapt ei abia stiu ceva de crestinism?

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Inca nu-mi dau seama daca iei in bascalie ce zici, caci ai dreptate in mintea ta in gandul ei, ca sa formulam asa.
Trecand la SUBIECTUL intrebarii tale, cu nuantwe retorice, DA! Multi gandesc asa!
De ce arfi ceva rau, cata vreme te ajuta?

Daca esti CRETIN dar CREDINCIOS te vei bucura de viata mai mult decat un MILIONAR SUPERINTELEGENT! Am verificat! Functioneaza!