| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că vor dispărea la un moment dat PC-urile?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da,peste 10 secole
Când tehnologia va avansa

| Dismally a răspuns:

Da, in curand... M-am uitat pe cateva site-uri unde am acces la panoul de adminstrator si 85% din vizitatori folosesc tefonul mobil. Din cati raman unii folosesc laptop-ul deci PC-ul e cam pe moarte.

| oglindasultanului a răspuns:

Vor evolua mai intai la vehicule-case, apoi vor deveni orase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, deoarece sunt indispensabile omenirii.

| rapandula a răspuns:

Nu.

| FantasyBoy a răspuns:

PC-ul in carcasa tower/desktop clasic va mai ramane o perioada in scopuri profesionale, nu poti face editare de material video pe tableta/telefon, trebuie musai o statie grafica cu monitor de 27", bazele de date pot fi administrate mai usor cu un PC, insa utilizatorii obisnuiti vor renunta treptat la dulapiorul de tabla de sub birou. Ubicuitatea telefonului cu ecran mare e atu-ul acestuia, te insoteste oriunde si te conecteaza cu lumea, stai comod in pat, nu mai stai ghebosat la birou.