| Miihaa a întrebat:

Credeti in blesteme? Ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Nu sunt religios.
Mai mult cred in povesti cu zane decat in blesteme.

| RAY a răspuns:

Basme,de asta se si spune ca trebuie sa crezi in ele ca sa patesti ceva, cum ar fi daca stiinta ar spune trebuie sa crezi in laptopul tau sa se deschida, deschideti mintea spre ratiune, nu exista asa ceva, face parte din imaginatia umana

| Clorox a răspuns:

Astea-s chestii tabu inca, nu e bine sa vorbim despre asta pe un site unde majoritatea sunt atei. Cel mai bine este sa aflii singura, documenteaza-te si o sa te lamurestiwinking

| ShaOfHatred a răspuns:

Tot ce e posibil in lumea asta. Eu una cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blestemele sunt cat se poate de reale cand energia este absorbita si manipulata corect. De exemplu, tu poti sa-i faci rau cuiva doar prin a-l uri atat de profund pe acesta, adica poti inchide ochii si sa ti-l imaginezi torturandu-l in cele mai groaznice moduri, si chiar sa-i poti face rau cu asta. Adica orice poate fi influentabil, ca e viata ta, sau a altuia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un fel cred, iar cand ma gandesc la asa ceva, parca simt "diavolul" din mine... m-am documentat si eu putin despre magie neagra si astfel de chestii, dar implica mult timp si anumite lucrurilaughing
Eu cred ca oricat de suparat ai fi pe cineva, nu-l blestema, afirmatia cum ca "roata se intoarce" mi se pare extrem de adevarata si reala...

| JustStitch a răspuns:

Nu cred

| DarkRose666 a răspuns:

Eu cred desi nu toate povestile auzite sunt adevarate. Chiar ieri citisem ceva desprea blesteme/vraji: http://vraji-farmece.ro/......az-ciudat/