| Claudidi95 a întrebat:

Credeți în vraji sau farmece blesteme? Vi s-a întâmplat sau ați avut vreo experiență cu așa ceva?

Nu știu dacă sunt veridice, dar cred că energia negativă ura, furia invidia fara rost poate face rău energetic unei persoane.
Voi ce părere aveti?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E adevarat gandesti bine ai parte de bine iar raul tot tu til atragi. Se zice ca si problemele de sanatate se vindeca prin mentalitate. Astia care fac rele o duc bine pentru ca nu isi fac griji de raul care il fac si ies in beneficiu. Eu prin pozitivitate am obtinut servici bani si masina dorita. Acum urmeaza altele

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu daca sunt neaparat blesteme sau farmece sau doar karma, constiilenta, soarta si ghinionul.
Sunt o gramada de explicatii stintifice si religioase dar sigur nu exista vrajitoare ce leaga si dezleaga.

| Claudidi95 explică (pentru Freya1):

Ms pentru parerea ta

| kopli a răspuns:

E vorba de autosugestie. Daca tu stii ca o persoana te uraste, ca te vorbeste de rau, etc, atunci te gandesti ca iti poate face ceva rau si... gata vraja!

| Claudidi95 explică (pentru kopli):

Da, este posibil.
Cu toate astea am auzit citit și despre cazuri in care persoane s-au îmbolnavit, sau constant se simțeau rau etc. și tot energia negativă a oamenilor face asta cred.

Lucra într-un mediu toxic F competitiv, cand a plecat de acolo starea s-a îmbunătățit.