| afrodita3333 a întrebat:

Credeti in chesia aia cum ca oameni pesimisti atrag asupra lor energii negative si astfel li se intampla mult mai multe lucruri rele iar cei optimisti atrag energiile pozitive si sunt astfel mai fericiti?

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...nu tine de energie, un caracter e mai usor de apreciat si de rasplatit daca este pozitiv..in schimb daca esti pesimist nu produci un asemenea interes si esti ignorat...

| Danutza27 a răspuns:

Se zice ca cei mai credinciosi sunt cei mai optimisti si trec mai usor prin necazuri.Asa ca optimismul este la indemina ta Mergi la Biserica ai cuvintul meu nu te jupoaie nimeni de vie, invata sa te rogi si trebuie sa intelegi ca acolo sus te iubeste cineva "din frica de Dumnezeu vine dragostea de Dumnezeu" Daca faci de capul tau nu este a buna si lasa cu atrasul energiilor

| DarQueen a răspuns:

Nu.
(citesti asta pe degeaba, am scris deoarece nu ma lasa sa postez simplul `nu`, cica majuscule straight face )