| DevilLife a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? Credeti in minunile facute de El? Credeti relatarile Bibliei? Respectati poruncile?

Eu nu cred in aceste lucruri. Le vad ca pe un simplu mit, o legenda!

Dau funda celui mai bun raspuns(celui care ma convinge ca toate acestea sunt adevarate)!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii trebuie să creadă în ceva, pentru că altfel tot ce ține de ei ar fi sortit eșecului. Credința e speranță și fără speranță suntem nimic. Cred în Dumnezeu, dar asta nu implică un răspuns afirmativ și la următoarele tale întrebări. Cred în Dumnezeu ca esență din spatele tuturor lucrurilor, nu zeul acela răzbunător al creștinilor. Cred că El reprezintă însuși infinitul, atât la nivel al atomului, câși la nivel cosmic, deoarece infinitul nu are părți rele. Noi, oameni fiind, suntem limitați tocmai de aspectele negative.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred in el dar nu ma rog in fiecare minut la dumnezeu pentru ca nu te ajuta in orice moment, in viata trebuie sa si suferi. El a creat lumea si acum ne lasa sa ne descurcam in viata

| LorDLeoN a răspuns:

Eu cred pentru ca nu cred ca as avea asa mare noroc ca dupa ce am dat testul cand sa-mi ia testul sa impiedikat si s-a dus la spital si am completat tot testul si am luat 10 de la Dumnezeu:L))