| Deea a întrebat:

Credeti in hipnoza? Mie mi se pare putin ciudat...

Răspuns Câştigător
| asdgfhresry a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic. Adica e ceva cam "suspect"! Totusi cred si nu cred. Depinde de situatie. Daca te duci la un psiholog, prin niste cuvinte poate sa iti schimbe viata. Dar daca e sa imi zica cineva "fa dansul gainii" nu cred in chestia asta.

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu, nu cred.Chiar deloc.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Depinde ce fel de hipnoză. Ce fac ăştia pe la circuri sau altele pot fi doar înşelătorii, dar să nu uităm că cel mai mare psiholog al tuturor timpurilor, Sigmund Freud a folosit metoda hipnozei foarte mult. Hipnoza în psihologie spre a ajunge la inconştientul unei persoane sau pentru adormirea conştientului este foarte reală, însă controlarea persoanelor prin acest procedeu nu ştiu cât de veridică este.

| fluturas a răspuns:

Nuu cred.

| Puiutz a răspuns:

Sincer nu creeeedstraight face. E aiurealaughing, prea fals. Da, uneori chiar se intampla fenomene mai ciudatethinking, dar nici in asa ceva nu cred.
Era intr-o vreme si la prima tv parca o emisiune cu hipnoza... pflaughing, nu credeam o boaba de acololaughing.
Depinde acum, eu zic mai bine sa nu crezi:-J.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt confuz in aceasta situatie.Am vazut unele cazuri in care hipnoza nu era adevarata.Totusi.sunt confuz.

| arn64 a răspuns:

Noop

| florin_7920 a răspuns:

Sincer nu, chiar e ciudat.

| Runa100 a răspuns:

Da... e cam suspect si cam periculos. Da; eu cred in ea dar numai cei mai buni o pot practica si bine si corect.Corect in sens ca unii sunt asa veseli si "voiosi" dupa un act de asta ca isi pierd concentrarea si asa ''pacientul'' poate ramane cu distorsiuni mintale s-au mai rau nu isi mai revine din transa.deci e super daca te concentrezi si stii cum se face altfel e horror!

| fastlane a răspuns:

Da, dar e periculos si nu functioneaza la oricine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de hipnoza? Cea de la otv, sau cea cu care te,, hipnotizeaza`` o persoana draga, la care ti enorm?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred. Dar nu in ce este la tv oh go on.
Au fost cateva nasteri in romania prin hipnoza.
Sti de ce zic ca nu cred ce e la tv? Pentru ca oamenii care sunt hipnotizati nu sunt constienti de ceea ce fac, si nu asa se intampla in hipnoza! Poti sa mergi la cel mai bun pe domeniu si el sa iti zica sa iti tai venele, crede'ma ca tu nu vei face asta laughing. Pentru ca vei fi constienta de ceea ce faci.