| A_5617 a întrebat:

Credeti in Mos Craciun?
Daca da, explicati de ce credeti.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cred in puterea psihologica a personajului.Cred in bunatatea pe care le-o insufla oamenilor.Cred in zambetele inocente pe care le aduce pe fete tinere.Cred in emotiile adultilor cand aduc daruri celor mici.Cred in fata blanda a batranilor cand retraiesc copilaria prin urmasii lor

| Arthur a răspuns:

Desigur, şi îl respect. Ceea ce-mi place cel mai mult la el ( şi e singurul din păcate ) e faptul că de fiecare dată când trece pe la mine îmi dă câte ceva şi nu cere niciodată nimic. Ceea ce nu se întâmplă cu nici un alt prieten sau cunoscut.

| yoo23 a răspuns:

Imi place cum rade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mos Craciun nu e o singura persoana, dar exista in fiecare dintre noi. Mosul reprezinta comportamentul uman de grija si bunatate, iubire, daruire si pace. Mos Craciun traieste in fiecare dintre noi. E in inimile noastre. Este in tine. Este in mine. Mosul e o stare de spirit.

Cum ii explici unui copil ca nu exista Mos Craciun? De fapt, mai bine nu-i explici. E ca si cu zanele si spiridusii, Dumnezeu si ingerii: nu avem dovezi concrete ca exista, dar asta nu te impiedica sa crezi. Nu e o greseala sa-i spui unui copil ca Mos Craciun exista daca tu esti convins de existenta acestuia. Dar daca nu crezi, nu-l folosi pe Mosul ca pe un pretext pentru a-l face pe copil sa manance. Nu trebuie sa spui o minciuna doar pentru ca si ceilalti fac la fel.

funda? pls puppy dog eyes

| aqua a răspuns:

Eu sincer cred dar stiu ca sunt mama si tata dar eu cred in el si stiu ca uni oameni spun ca nu exista se inseala amarnic deoarece el a existat nu exista in vremea noastra dar el a fost un om ca noi big grin