| τττ a întrebat:

Buna,TPU.Voi credeti in horoscop? De ce? Explicati.

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Hai să o luăm logic.
În românia (mă raportez doar la România, nu la toată popoulaţia globului) sunt 20.000.000 de oameni. Cu aproximaţie.
Sunt 12 zodii. Ar veni cam (tot cu o aproximaţie mai trasă de păr) cam 1.600.000 de oameni cu aceeaşi zodie.
Acum vine întrebarea mea...ce şanse sunt ca 1.600.000 de oameni,să aibă aceeaşi soartă într-o zi? Adică, toţi să fie promovaţi la serviciu, toţi să aibă un mic conflict în familie, o surpriză pe plan amoros şi schimbări în viaţa socială. Cam ce şanse ar fi?
Bineînţeles, din 1.600.000,probabil se va nimeri la maxim 500, unde sunt doar coincidenţe, şi asta s-ar fi întâmplat indiferent de ce zodie este respectivul.
De asta îi consider eu retardaţi pe cei care cred în horoscop, sau macar care-l citesc. N-ai cum să citeşti aşa ceva, şi să fii un om inteligent, sau măcar mediocru.

4 răspunsuri:
| Lauria a răspuns:

Nu cred deoarece nu s-au îndeplinit niciodată previziunile pentru zodia mea şi pentru că mi se pare aiurea ca cineva să îţi spună viitorul.

| Larsette a răspuns:

Nu pot sa spun ca cred in el, dar citesc asa doar din curiozitate. Coincidentele apar, si uneori chiar mi se potriveste, si atunci sunt uimita si am o anumita satisfactie.dar niciodata nu m-am luat dupa el, pentru ca nu e sigur deloc. Poate o persoana din zodia fecioara (a mea) ii se intampla ce scrie in horoscop, dar mie nu, e clar ca nu toti vor patii asa ceva. Parerea mea e ca sunt doar coincidente.happy

| τττ explică (pentru Larsette):

Si eu sunt fecioara!

| R3dix a răspuns:

Nu cred pentru ca horoscopul difera intotdeauna de exemlu de la un post de televiziune la altul si nici o data nu se indeplinesc previziunile pentru zodia mealaughing