| SilentRain a întrebat:

Credeți în noroc/ ghinion?

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Da, ele exista sub actiunea unor factori mai mult sau mai putin.

| RainmakerX a răspuns:

Da, cred in noroc si cred ca prin actiune si optimism chiar noi facem acest noroc.

Adica daca mergi undeva cu gandul ca se va intampla ceva rau atunci probabil nu o sa iasa bine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da cred in amandoua pentru ca se stie ca nu toti copii au noroc in viata.

| PersonajFictiv a răspuns:

Cred în ce există.
Adică în circumstanțe favorabile care îți cresc șansele de succes în viață ( familie ok, bani, mediu, casa pe care o primești la naștere - corpul tău, etc ) și circumstanțe nefavorabile care îți scad șansele de succes ( părinți bețivi, săraci, abuzivi, mediu toxic, exemple în jurul tau yok, etc ).

| RainmakerX a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Cu o mica mentiune, parintii saraci dar care te sustin pot sa valoreze in ziua de azi mai mult decat cei bogati care te trag in jos si te compara cu toata lumea.

| laSoledad a răspuns (pentru RainmakerX):

Raspunsul asta merita toate fundele!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RainmakerX):

" familie ok " am zis, aia care își compară copii cu toată lumea sigur nu intră în categoria asta.
Dacă era după mine toți aveau părinți buni de la care să învețe ceva dar sunt destui care fac copii și cred că e tot una cu a crește și a avea grijă de un câine.
Ideea e că duminică apare episodul 4 din Got așa că treaba e bună laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Am o cunostinta care are niste parinti foarte bogati insa mereu l-au tras in jos, l-au comparat cu altii si cu timpul pot spune ca parintii lui (care din perspectiva lor credeau ca ii fac un bine) l-au cam distrus.

Asta in conditiile in care nu a avut lipsuri vreodata.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Eu nu mai cred în nimic. Noroc nu am deloc, în schimb ghinionul nu se termină niciodată.

| CleanHeart a răspuns:

Cred in mine și atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ține si de gandirea noastra. Daca gandim numai negativ e clar ca o sa avem parte de lucruri rele, ghinion.
De asta trebuie sa gandesti si pozitiv si sa vezi partea buna a lucrurilor.
Cu o gandire negativa nu ajungi sa ai noroc.

| IonutCG90 a răspuns:

~Nu nu.