| anonim_4396 a întrebat:

Credeți in oameni cu puteri supranaturale? (Medium yoghini guru)

A venit un prieten la mine ce spune ca el vorbeste cu fantomele. ca le vede si mi-a spus sa nu mai muncesc.
Sa renunt la biroul de la firma.
Ca sunt fantome in clădire.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prieteneul asta al tau mai avea si o boala, de care nu ti-a mentionat: paranoia sau schitzofrenia, fiindca numai astia aud si vad fantome si alte ciudatenii.
Nici yoghini si nici guru nu vad vedenii, sunt entitati spirituale doar.
Eu daca practic zilnic yoga sunt yoghin, nu?
Mama ei de viata, cum de nu am puteri supranaturale?

| RxTx a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu am premoniții care se îndeplinesc cu exactitate îndată am știut exact ca si cand aș fi văzut la știri că un vecin al bunicilor a murit in București intr-un accident auto la Vatra Luminoasa apoi nu am putut sa dorm
La ora 5 dimineață vine mama acelui vecin la bunica mea sa ii spuna ca a murit băiatul ei in accident si eu știam dinainte sa se întâmple.

Alta data un alt vecin mergea la rau sa inoate si eu nu m-am dus intenționat cu ei pentru ca nu cumva sa fiu si eu anchetat ca stiam ca o sa moară inecat.

Alta dată am vazut știrea in monte cu 3 zile mă bântuia că un amic cunoștință o sa se duca in Germania cu i masina cu rulota si pe la Arad o sa intre un tir intre rulota si masina si o sa ii omoare or toți.
Apoi mor ăstia si mă uit la știri si astia de la Protv nu mai povestesc pe larg ca ar mai fi existat si o rulota.
Dar eu stiam fara sa fi vazut fara sa știu ca acea persoana deține rulota.
Asa ca sunt chemat la înmormântare unde aflu unde mu-se confirma premonitia. Si aflu ca a existat o rulotă si tmtir-ul a intrat intre rulota si masina.

Alta data am stuut cu 2 zile mai inainte ca 2 colege de clasa o sa se îmbolnăvească de varicela.

Altă dată am știut că prietenul unei colege de la o scoala postliceala o sa fie înjunghiat in burta cu o sticla într-un bar si exact asa sa si întâmplat.

Altă data am știut ca pe drumul de întoarcere din Grecia or să fie racheți si au fost si Dumnezeu ne-a ajutat sa scăpăm cu viață.

Alta data știut ca o moldoveancă o sa se însoare cu o ruda si ca o sa plece inediat după nuntă si am spus la toată lumea și bunicilor si persoanei respective si toți mi-au interzis sa le mai spun.

Alta data i-am spus nașei mele să nu se duca să se vaccineze de seara am tot insistat timp de o jumatate de oră.

Alta dată m-am concentrat 3 luni in toate orele de matematică la un neon pentru ca eu nu înțelegeam matematica si nici nu mai scriam mi-se părea chineză
Si imi doream sa se rupă neonul acela cu tot cu zid sa cada din tavan si dupa 3 luni s-a rupt neonul cu tot cu bucata mare de zid.

Alta data dormeam in bucatarie ca ne încălzeam cu aragazului si inainte de culcare ma tot concentram la o sticluță de rom si imi doream sa sara jos de pe dulap
Si dupa vreo 3 luni de dorit asta sticluță a zburat si a ajuns pe ciment.

Alta data reusisem sa imi concentrez aceste propuneri sa pot stinge calculatoare xomputere cu puterea mintii.
Adica unul singur il puteam stinge cu puterea minții

Dar chiar ai acum la o sucursala a băncii transilvania orice operațiune as dori sa fac pe mine ma serveste afara din bancă
Dinainte de pandemie nebunie pe mine ma serveste la ușa bancii din anul 2008
Pt ca de fiecare data cand intram eu in acea banca se blocau dădeau peste cap calculatoarele.

Am o vama unde când mă vede își pun mâinile in cap pentru că macar timp de o medie de 7 ore nu mai merge nici un calculator.
Si nu este o vama dinasta din Uniunea Europeană ci este una la ieșirea din UE
Asa ca ne trimit la alte vămi la 70Km distanța unde nu mai se strica calculatoarele când ma apropii.

Sau ma tine la distantă mă baga pe banda de CD. Corp diplomatic imi face cu maxima urgență mie cu prioritate toate actele apoi se uita sa puțin.
Dar nu ma lasa sa ma apropii de gheretele lor cu calculatoare ma tin la 100 metri distanță.
Daca de absolut fiecare data cand am trecut prin acea vamă sau defectat calculatoarele toate.
Este o vamă unde iți pune viză în pașaport!
Si eu am trecut prin acea vamă de atât de multe ori in cât acum sunt la cel de al treilea pașaport
Pt că în primele 2 pașapoarte nu mai aveau pagini unde să pună vize.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RxTx):

Premonitiile si senzatiile de deja-vu nu sunt super-puteri, ca toti le avem in noi, doar ca numai unii din noi stim sa le interpretam.

| Wr3nch a răspuns:

Mda. Asta se cheama ca ar vrea sa fie el in biroul ala si nu stie cum sa scape de tine.

| RxTx a răspuns (pentru Wr3nch):

El are biroul lui la institutul de cercetare in fizică atomica la Măgurele ca e cercetător stiintific lucreaza si la alte firme ce asigura service-ul la echipamente ce se ocupa cu radiografii.
Cu scanare de bagaje pe la vămile din mai multe tari face service-ul pe la aeroporturi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu nu cred in așa ceva.
Sa iti dea si motive. De ce crede ca te-ar afecta asta si in ce mod.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Una sunt fantomele alta sunt entitățile. Cele din urma sunt peste tot, în fiecare casa ( sunt cei care au stat în locul ala sau au murit în locul ala înainte sa fii tu ) și trebuie sa conștientizăm asta. Plus ca entitățile nu îți pot face nimic rău.

| Cksihja a răspuns:

Dacă salariu nu merită și mediul de lucru este groaznic poți să-ți cauți al loc de muncă dar dacă salariul e baban și mediul super vorbește prostii.

| RxTx a răspuns (pentru Cksihja):

Ei ma plătesc pentru realizări din cand in cand imi dau cate un proiect la care? muncesc cate 600 ore dar chiar și 24 ore munca si 4 ore somn până când e gata pusă în practică invenția.
Apoi nu imi mai dau nici un ban poate cu anii până când nu or să aibă din nou o idee magică genială pe care și-ar dori ca eu sa fiu făuritorul înfăptuitorul creeatorul lucrurilor reale Omul care transpune visul în prototip perfect functional
Ceva pentru care ei pot lua premii internaționale sau fonduri nordvegiene sau pot sa puna in practică sa le aducă bani.

OAMENII MI-AU PPĂTIT MEREU MUNCA la prețul corect.

Daca ar fi să spun ceva la acest capitol este ca atunci când am început noi colaborarea și ei auduceau bani de acasă in speranța că o să le meargă afacerea erau mai generoși și acum mi-se pare sau poate că doar mi-se pare că au devenit mai zgârciți.
De ce spun asta nu că mi-sar cuveni ceva in plus față de ceea ce mi-se dă
Dar spun ca ei mi-su spus că atunci când or să ajungă să aibă milioane de euro or să îmi dea și mie o mașină frumoasă și să îmi fac o casă frumoasă pe pământ asta mi-sa promis ca și cadou nu ca și obligațiune.
Dar acum au reușit să ajungă să dețină milioanele de euro și acum sunt atenți la ultimul leu!

Nu sunt supărat și nici nu mă oftic ci doar câte o dată mai visez și eu la cât de frumos ar fi fost să am haremul meu.

| Lorena6879 a răspuns:

Eu cred în spiderman

| Nelucojoc a răspuns:

Incearca sa il faci sa argumenteze putin mai concret.
Ce ar fi asa rau, daca ar fi fantome in cladire? Nu sunt oare fantome ale trecutului peste tot? Investigheaza si judeca dupa argumente, nu dupa afirmatii fara sustinere...