| Kavi a întrebat:

Credeti in prostia asta cu 21 mai 2011.Cum au reusit astia sa calculeze toata prostia aia? Ma gandesc ce castiga astia din toate minciunile astea care le tot baga? Funda raspunsului mai interesant

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Bună.
Nu cred.Cel care a spus că sfârşitul lumii este mâine se numeşte Harold Camping.
De ce crezi că a publicat asta şi la televizor? Ca să facă mulţi banii, dar problema este că mulţi oamenii îl cred.El a mai prezis o data sfârşitul lumii pe 6 septembrie 1994.
Uite cum a calculat el:
Harold Camping a anunţat că în urma unor calcule matematice a reuşit să identifice începutul sfârşitului lumii, fix pe 21 mai 2011. Americanul a identificat un pasaj din capitolul Geneză (versetul 7:4) care explică pentru iniţiaţi când va fi sfârşitul lumii, mai exact la 7.000 de ani de când Noe s-a salvat de la Marele Potop. Un alt argument este legat de numărul de zile de la răstignirea lui Iisus, acesta precizând că lumea se va termina la fix 722.500 de zile de la răstignirea Mântuitorului şi această dată pică tot pe 21 mai 2011.
Dar să nu crezi în toate prostiile de pe net că nu este adevărat.

3 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu cred.Dar mai e un mit in legatura cu asta: cica v-a fii nu stiu ce lupta proseasca intre Dumnezeu si dracu' rolling on the floor nu mai pot de ras cu prosti astia cu miturile

| lo a răspuns:

Buna.
Avand un puternic impact asupra omenirii, credinta/religia este prima care vorbeste, prin elaborarea Vechiului Testament despre Apocalipsa.In majoritatea capitolelor Bibliei se descrie Sfarsitul cu tot ce implica acesta: "Hristos îi va lua de pe pământ pe toţi credincioşii care au experimentat naşterea din nou şi care formează astfel Biserica (sfinţii Noului Testament), eveniment care este cunoscut ca Răpirea (1 Tesaloniceni 4:13-18; 1 Corinteni 15:51). Aceşti credincioşi vor fi fie răsplătiţi pentru faptele lor bune şi slujirea lor în ascultare de Dumnezeu atunci când se vor afla înaintea Scaunului de Judecată al lui Hristos, fie vor pierde aceste răsplăţi (nu însă şi viaţa veşnică) din cauza lipsei slujirii şi a ascultării (1 Corinteni 3:11- Continuarea o ai aici : http://lyrica-rosalyn.blogspot.com/......15.html15; De aici pleaca majoritatea teoriilor moderne despre sfarsitul lumii.

| Altair92 a răspuns:

Nu. Sunt niste aberatii...astia nu mai stiu cum sa-i sperie pe oameni. Daca ne luam dupa astia sfarsitul lumii trebuia sa vina de vreo 4, 5 ori pana acumlaughing In Biblie spune ca nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii, nici ingerii, nici Fiul, ci numai Tatal. Asa ca sa nu ne mai strofocam noi, pentru ca nu reusim noi pe baza unor calcule sa anticipam niste evenimentehappy. Nu ii mai crede pe astia pentru ca "Nu tot ce zboara se mananca"winking.