| lifeistough a întrebat:

Credeti in reincarnare?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si iar nu, cine face proba sa vina si la mine laughing

| madalicious a răspuns:

Nu prea cred in reincarnare deoarece nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva. Fac ca unul dintre ucenicii lui Iisus si zic : "Pana nu vad nu cred!"

| Vizitiul a răspuns:

Reincarnarea este o mistica, potrivit careia sufletul, dupa moarte, trece in alt trup. Mistic=misterios, deci, nu cred in asa ceva.

| Clauditza a răspuns:

Eu credeam da profu de religie m-a batut la cap ca nu e adv si acum nu mai cred.

| Danyyyyy a răspuns:

Hmm... oarecum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu s-a dovedit ceva concret in legatura cu acest subiect, dar as fi putin cam pretentioasa sa cred doar in chestiile argumentate, neglijand faptul ca uneori asa-zisele argumente se afla chiar sub nasul nostru.
Dar nimic nu aproba sau dezaproba conceptia reincarnarii.
As prefera sa existe, ar schimba complet perspectivele stiintifice, cat si pe cele religioase.

| elamit a răspuns:

Aici sunt in dilema.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu, dar daca mi se intampla te voi anunta. laughing

| Anecherry a răspuns:

Da

| Alisa a răspuns:

NU, in niciun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Omul moare si soarta i se decide la judecata de apoi, daca ajunge in rai sau in iad.