| lifeistough a întrebat:

Credeti in reincarnare?

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Reincarnarea este o mistica, potrivit careia sufletul, dupa moarte, trece in alt trup. Mistic=misterios, deci, nu cred in asa ceva.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu, dar daca mi se intampla te voi anunta. laughing

| madalicious a răspuns:

Nu prea cred in reincarnare deoarece nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva. Fac ca unul dintre ucenicii lui Iisus si zic : "Pana nu vad nu cred!"

| Alisa a răspuns:

NU, in niciun caz.

| Anecherry a răspuns:

Da

| elamit a răspuns:

Aici sunt in dilema.

| Clauditza a răspuns:

Eu credeam da profu de religie m-a batut la cap ca nu e adv si acum nu mai cred.

| Danyyyyy a răspuns:

Hmm... oarecum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si iar nu, cine face proba sa vina si la mine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu s-a dovedit ceva concret in legatura cu acest subiect, dar as fi putin cam pretentioasa sa cred doar in chestiile argumentate, neglijand faptul ca uneori asa-zisele argumente se afla chiar sub nasul nostru.
Dar nimic nu aproba sau dezaproba conceptia reincarnarii.
As prefera sa existe, ar schimba complet perspectivele stiintifice, cat si pe cele religioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Omul moare si soarta i se decide la judecata de apoi, daca ajunge in rai sau in iad.