| euforiaa a întrebat:

Crezi in destin? Adica se spune ca fiecarui om ii este predestinat un alt om care sa ii fie alaturi, ma refer la un cuplu. Insa cunosc foarte multe persoane care nu s-au casatorit niciodata si sunt la varste inaintate. Ce credeti?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu cred ca este o singura persoana acolo alaturi de care sa invatam ce este iubirea si sa o traim.
Viata este doar o insiruire a deciziilor noastre si consecintele acestora.
Atunci cand tu cauti sa fii iubit, apreciat pentru cine esti tu, vei gasi anumite persoane.
In functie de faptele tale, viata te va duce spre unele persoane. Dintre acestea, se va ivi o persoana asa cum ti-ai dorit mereu sa ai alaturi.
Ai tendinta sa idealizezi persoana aceea pentru ca nu ai mai intalnit una la fel. Si multa vreme ai fost in lipsa asa unor sentimente calde.
Dar adevarul e ca daca faceai alte alegeri in viata ta, viata te purta catre o alta astfel de persoana.
Atunci cand cauti, gasesti. Dar gasesti o persoana anume pentru ca ai cautat intr-un anumit fel. Daca tu cautai altfel, gaseai alta persoana.
Odata ce cunosti o astfel de persoana, insasi prezenta ei te incurajeaza sa lupti pentru toate credintele tale. Asociezi transformarea ta cu prezenta ei in viata ta.
Cu adevarat ea este o persoana minunata pentru tine, insa putea fi altcineva in locul ei. Asa cum si altcienva putea fi in locul tau.
Dar nu vad rostul acestor intrebari. Oare daca tu iubesti pe cineva si el te iubeste, mai conteaza daca are vreun rol destinul aici? Conteaza doar ce faceti voi cu sentimentele voastre, sa va purtati de grija si sa va iubiti, sa va intelegeti neputintele si sa traiti.

| SerafimHD a răspuns:

Cred in Dumnezeu si atat!

| lauramonica2 a răspuns:

Totul se intampla dupa cum iti e predestinat.Iar la persoanele care au varsta inaintata asa a vrut la ele destinul. Funda?