| DrGennius a întrebat:

Cu ce sampon trebuie sa ma spal pentru a avea un par drept? Nu il am nici cret nici drept putin ondulat la varf.Sau un sampon de la farmacie, in orice caz vreau numele si cat e de bun.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Eu folosesc samponul pentru reflexii aurii si sta foarte bine, e de la Yves Rocher.
Iar balsamul Garnier cu avocado si unt de shea il face extrem de fin si moale si il disciplineaza impreuna cu sprayul pentru varfuri deteriorat de la gerovital. Daca poti fa cumva sa le iei de la distribuitor fara adaos comercial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
L'oreal Profesionele are o gama pentru intinderea parului, Liss Ultime.Copiez dintr-un plinat :

--sampon Liss Ultime pentru netezire pentru parul dificil de controlat:netezire de durata si relaxarea fibrei capilare, efect antifrizz, hraneste parul rebel si dificil de controlat

--masca de netezire:hraneste fibra capilara, netezeste parul, protejeaza contra umiditatii

--tratament fara clatire Liss Ultime, tratament de netezire:ingrijeste fibra capilara, controleaza volumul parului, protejeaza contra umiditatii; Nu se clateste

--tratament de noapte:un tratament care actioneaza in profunzimea fibrei capilare, in timpul somnului, atunci cand intretinerea celulara este foarte activa. Dimineata parul este hranit, relaxat si usor de controlat.Nu se clateste

--ulei de netezire Liss Ultime cu protectie termica:Confera protectie de varf fibrei capilare in cazul in care se aplica la fiecare utilizare a uscatorului de par sau a placii de par; rezistent la caldura, ofera protectie contra ruperii, usureaza descurcarea si intinderea parului, reduce volumul, stralucire intensa, senzatie de par matasos, fluid.Nu se clateste.

--serum Liss Ultime pentru intensificarea stralucirii parului. Tehnologie Reflexium:contine elemente care asigura stralucirea si o luminozitate extrema.parul este netezit si da senzatie de fluiditate.De la prima aplicare confera parului stralucire, control, suplete.Nu se clateste

--Power Define Liss Ultime tratament tehnic intens pentru netezirea fibrei capilare:primul tratament tehnic intens pentru netezirea fibrei capilare; o fibra capilara perfect netezita si definita pentru un efect de par intins (efect "cortina"), reasezarea firului de par, care ramane suplu si fluid, stralucire si netezire de varf.
Te pup!