| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se incălzesc americanii iarna?
Din filme și anumite emisiuni unde se prezentau turul casei unor vedete, am observat că în casele lor nu există sobe nici centrale termice sau calorifere.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde si in ce zone de pe continentul Americii stau. Pe langa asta, au seminee, incalzirea se mai face si prin podea sau tavan prin suflarea de aer cald, ca la ventilatie.

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu te lua dupa casele vedetelor, se incalzesc oamenii ca si la noi au calorifere si centrala.

| Catrice a răspuns:

Șeminee.
Au centrala undeva in beci.
Hai ma ca până și românașii noștri is moderni și au încălzire în pereți sau podele.