| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Cu ce se poate compara iubirea/dragostea adevarata?

12 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Cun un vis, care oricat de frumos sa fie la un moment dat se termina.

| Klepto a răspuns:

Imagineaza-ti o mare de suferinta, care poate sa dispara doar cu o picatura de dragoste.
Un sentiment care umple toate nevoile tale, o amnezie care te face sa uiti de toate problemele definitiv.
Puterea de a muta muntii, incredere deplina in tine, cea mai mare dorinta posibila devenita realitate.
Am incercat sa o compar, dar nu se poate compara asa ceva cu nimic de pe lume, crede-ma. Odata ce o simti, nu vrei sa te paraseasca.
Raspunsul la multe intrebari si nevoi, dar dupa ce nu o mai simti, doare foarte tare, lasa un gol care nu poate fi umplut usor.
Trebuie sa simti, nu poti descrie asa un sentiment prin cuvinte, oricat de mult ai incerca.

| BubuLina999 a răspuns:

Cu APA. eu cu asta o compar. nu poti traii fara apa precum nu poti traii fara o iubire/dragoste adevarata care sa te implineasca!

| Azµre a răspuns:

"...Iubirea este ca o floare: Noi o plantăm în inimă, ea, crește, se usucă și moare. Iar când găsim alta cu adevărat, aceasta se plantează singură, crește și devine nemuritoare..."

| zurick a răspuns:

Cu nimic.Este unica.

| h3r a răspuns:

Cu o poveste din basme.
Când este iubire adevărată, mereu se termină cu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarata fi comparata cu toate momentele speciale, minunate, deosebite facute din suflet, din inima, din dorinta de a oferi ceea ce am enumerat mai sus. Asta consider eu iubirea adevarata, sincera, neconditionata.

| blueheart a răspuns:

Cu eternitatea

| GabiArian22 a răspuns:

Cu nimic iubirea adevarata este unica nu o poate egala absolut nimic

| DarkTheory a răspuns:

Cu nimic...happy

| simonafrumoasa a răspuns:

Cu nimic sunt 100% sigura ca este unica si ne comparabila.

| Minato1 a răspuns:

Iubirea adevarata nu poti compara, Iubirea adevarata fiind cel mai frumos sentiment, nici un lucru de pe lume nu poate compara iubirea adevarata, atunci cand iubesti cu adevarat si esti iubit cu adevarat simti cel mai frumos sentiment, atunci cand o sa iti gasesti iubirea adevarata, (Sau am rog poate o ai deja), incearca sa vezi ce simti si atunci sa o sa iti dai seama ca nimic de lume nu poate compara iubirea.