| Henriette1165 a întrebat:

Cu ce se poate sterge tabla scolara ca sa nu mai fie urme din acelea urate de creta? Toti profii spun ca e cea mai urata tabla si ca se scrie urat pe ea, aproape ca nu se mai vede scrisul! In loc sa fie neagra e aproape alba! Am incercat cu otet ...am facut-o de la inceputul anului de vreo 3 ori si in cateva ore de sters se face la loc? Cu ce o putem da? puppy dog eyes Funda celui care chiar ma ajuta! P.S Daca nu stiti/vreti/aveti de spus ceva folositor nu mai raspundeti degeaba!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Galeata cu apa si buretele faceti prin rotatii

| neutrino a răspuns:

Dupa ce ai sters-o ( spalat-o) bine, pune in burete otet, si sterge iarasi tabla.

| dannyel86 a răspuns:

Tabla nu va ramane niciodata neagra permanent. E necesar o speli cu otet, cum ati facut voi, sau cu bors natural, cum am facut noi. Cand vi se pare ca nu se mai sterge bine si ramane alba de la creta, procedati din nou la spalarea ei cu bors natural. Sunt actiuni repetitive, nu exista o rezolvare care sa dureze la infinit, cu exceptia cazului cand nu mai scrii deloc pe ea.

| frostxtq a răspuns:

Spalati foarte bine buretii, sa nu mai ramana creta in ei, altfel o sa fie mereu alba, practic intinzi creta pe tabla daca buretele e murdar.