| Calinizvoru a întrebat:

Cu siguranta Dumnezeu nu exista in ceruri,in ceruri e ceva ce noi nu stim,acolo e creatorul in mod sigur dar nu numai acolo e creatorul,priviti copiii cum zic aici pe pamant,uite mami copacii dau mere,uite tati floarea cum creste.Dar noi oamenii ii prostim pe copiii,ii spunem dumnezeu de nicaieri din ceruri face ca copacii sa dea mere,practim ii orbim pe copiii sa nu mai vada creatorul aici pe pamant, dar dumnezeu e peste tot nu numai in ceruri, in ceruri e si acolo dumnezeu dar e si aici.Credem in Dzeu din ceruri pentru ca acolo e totul inconstient iar ce e inconstient e creator, eu va garantez ca Dzeu nu e in ceruri si nu are paradis si iad acolo si e totul doar in imaginatia voastra creatoare, bine zic?

3 răspunsuri:
| nimenisinimik a răspuns:

Consider ca ai foarte mare dreptate, nu pot sa cred ca oamenii nu s-au gandit la asta dinainte.Bine zici.In schimb mai cred foarte mult in gramatica ta, care e peste tot da nu la tine.Dzeu asta avea o cratima, dar avand in vedere ca este peste tot si nu in ceruri, nu mai are nevoie de cratima.Bine zic?

| chichappens a răspuns:

Nu-mi mai place deloc de tine. Nu știi să răspunzi la comentarii.