| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu adresa de e-mail si parola la un cont care a fost spart si modificat?

3 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Nu cred ca ai ce sa faci, dar ai putea sa consulti ajutorului unui inginer IT. Au fost cazuri in mass-media in care unii au spart conturi de e-mail. Daca persoana care ti-a spart contul te va santaja sau te va ameninta in orice fel poti sa mergi la Politie si sa depui o plangere/reclamatie. Nu e de glumit. Persoana care a facut acest lucru poate lua vreo 7 ani de inchisoare. Pentru ca in Constitutia Romaniei se spune ca : "secretul corespodentei este inviolabil".

| alexdop21 a răspuns:

Nu poti, atata timp cat altcineva iti administreaza contul nu prea mai ai ce face

| DMV a răspuns:

Daca sunt datele tale cu care te-ai inregistrat, si au fost modificate ulterior poti sa suni la Yahoo. am avut si eu problema asta acum cativa ani si dupa jumate de ora de asteptat o domnisoara cu vocea ragusita a reusit sa ma ajute. Nu mai stiu numarul, tot ce pot face e sa iti zic sa suni de pe skype. Numarul il gasesti pe la help la ei.