| Iubirikiii a întrebat:

Cum aflu daca imi sta bine cu o tunsoare? >>:: Vreau sa ma tund si nu stiu cum mi-ar sta mai bine...Help mee! :X:X

12 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca vrei sa stabilesti singura tipul de tunsoare care sa-ti placa, alege o fotografie care sa prezinte caracteristicile figurii tale.Rotunda sau ovala, ten inchis sau deschis. Examineaza-i frizura si vezi daca-ti place sau ce anume poti modifica. Daca-ti permiti sa consulti un stilist, acesta iti poate face o tunsoare care sa-ti permita periodic schimbarea frizurii, fara a mai interveni asupra parului.Fiica mea a apelat la asemenea metoda si cand isi schimba frizura, parca e deja alta persoana.

| ILoveTacos a răspuns:

Http://fundoohairstyles.com/

http://www.ivillage.com/virtual-makeover

Trebuie doar sa-ti pui poza pe site si iti alegi tipul de coafura! Sper ca te-am ajutat!

| tpuforyou a răspuns:

Buna! pai tunsoarea ar trebui facuta dupa forma fetei depinde. ovala rotunda, diamant mergi la un stilist mai bine >!

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Incearca pe taaz

| IoanaStn1996 a răspuns:

Daca ai posibilitatea, mergi la un salon care dispune de un program prin care poti "proba" diverse tunsori (vistual, evident) si o alegi pe cea potrivita. alta optiune ar fi sa ceri sfaturi de la specialisti (hairstylisti ai salonului) big grin

| Chipi_Corina_1973 a răspuns:

Da

| Andreea_Roxana_1989 a răspuns:

Cum aflu daca imi sta bine cu o tunsoare?

| Andreea_Iustina_1982 a răspuns:

Vreau sa gasesc o tunsoare potrivit fetei mele

| Toma_Didina_1959 a răspuns:

Help mee

| Andrei_Cristina_1981 a răspuns:

Vreau o tunsoare care imi sta bine