| ● Ďعw a întrebat:

Cum as putea face un eseu pe tema asta "Fabula este adesea o mica piesa de teatru" si fabula este iepurele ogarul si copoiul?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Pornesti de la ideea ca intr-o fabula, ca si intr-o piesa de teatru, exista personaje cu opinii diferite si care se infrunta. Exista un prolog in care facem cunostinta cu protagonistii, asistam la infruntarea dintre ei si aflam, la sfarsit, cine are dreptate. E drept ca intr-o fabula ne ajuta sa ne formam o parere si autorul, prin morala pe care o adauga in final.

1 răspuns:
| adina_3335 a răspuns:

E usor si eu am facut unul asezarea in pag e usoara fabula sus numele autorului si cate va date despre el apoi intri si scrii ce e fabula +reprezentanti si alte fabule pe care le gasesti pe nrt dura scrii numele fabulei la google si iti a mai multe date derspre acea fabula+mai scrii ca in fabula personajele fac parte di lumea necuvantatoare daca scrii tot de mai sus sar pute sa iti ea vreo 2 pa g dupa scriifabula ca poezie faci un desen scrii cum e fiecare personaj si macar 4 pag o sa iti ia ...succes good luck