| tudormelania a întrebat:

Cum as putea sa recuperez o parola de la email yahoo?
Astazi mi-am accesat emailul de pe laptop, ca pe telefon nu se actualizase de 3 zile. Nemaistiind parola am dat resatare de parola. Codul a fost trim, is pe o alta adresa de email la care nu ii stiu de asemenea parola si am cerut resetare. acum sunt in imposibilitatea de a accesa vreun cont si sunt disperata.
Dati-mi va rog un sfat!
Melania

4 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Parola la email ti-o afli cu numarul de telefon, cand ti-ai facut contul de e-mail ti s-a cerut numarul de telefon si ti s-a cerut sa il confirmi. Ca sa afli.parola e simplu, mergi pe site-ul yahoo, d-ai la logare, jos scrie "I forggot pasword" dai click acolo si iti cere numarul de telefon, il scrii si iti trimite un cod prin mesaj, codul acela il scrii pe pagina de yahoo, de acolo te redictioneaza sa iti schimbi parola.

| tudormelania explică (pentru SG1995):

Multumesc de raspuns!
Problema este ca nu am adaugat numar de telefon. Cand am deschis contul, acum multi ani, mi s-a cerut intrebare secreta. Dar acum cand vreau sa recuperez parole, imi cere doar adresa de email sau numar de telefon.
Banuiesc ca nu mai am nici o sansa sa recuperez conturile.

| SG1995 a răspuns (pentru tudormelania):

Ba da, iti bagi numarul acolo.

| tudormelania explică (pentru SG1995):

Am incercat, dar spune ca nu recunoaste numarul de telefon