| IoanaDeea24 a întrebat:

Cum aș putea să scriu mai frumos cu pixul? De fiecare data când scriu în ritmul meu cu pixul (adica repede) scriu foarte urât, dar când scriu cu frixion pot scrie foarte frumos.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te apuci acasa si faci ore de caligrafie, scriind zilnic cate 2-3 pagini de caiet, mai incet si frumos, ca sa-ti poti modifica scrisul.

| sierra1 a răspuns:

Incearcă in ritmul altcuiva (adică incet)

| Flavius_Andrei_1996 a răspuns:

Atunci scrie doar cu frixionul. Incearca sa transcrii cu pixul texte si exerseaza. Trebuie sa iti iasa intr-o zi?