| anonim_4396 a întrebat:

Cum ați defini acele persoane care nu țin seama de binele pe care îl faci pentru ele dar în schimb țin minte dacă i-ai supărat, refuzat sau criticat cu ceva și au tendința de a se răzbuna pentru asta?
De ce la ei cântăresc mai mult momentele rele decât cele bune și nu sunt capabile să ierte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Egoist, egocentrist,lipsit de caracter și de bunul simt. Dacă răzbunarea este comisa cu vârf si indesare atunci poate avea probleme mintale,de comportament. Fiindcă asa sunt mulți oameni, uita binele făcut, și Raul îl tine minte toată viata,sau ei te critica,judeca, insulta,și cand o faci tu se supăra. Eu de exemplu le spun multora în fata,nu bârfesc ca sifonarii.
Critica aia, putea fi și ea constructica,doar când ești criticat îți poți permite sa critici.
Fiindcă se cred centrul pământului, trăiesc într-o iluzie, nu realitatea asa cum este ea, unii sunt învățați sa fie de exemplu mereu periati de alții, cand sunt criticați sau insultați te ataca cu toate armele, dacă le-ai greșit cu ceva, sau zis ceva greșit ( din punctul lor de vedere ) se razbuna imediat! Tu și multi alții nu știți ce inseamna cu adevărat,, razbunare", și ca ce ați pățit unii din voi nici nu se compara vreodată cu răzbunarea altor persoane care din punctul meu de vedere nu ar trebui lăsați in libertate, sunt foarte periculoși pentru societate.
Raul cu adevărat rău Rosy încă nu l-ai întâlnit, și fi uimita sa ști ce progenituri pot exista pe lumea asta.

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Intrebarea nu are sens, ca se stie raspunsul.
Adica sunt infecti la caracter.

| LordCristobal a răspuns:

Sunt niste persoane nerecunoscătoare, ipocrite și cu caracter slab care nu au experimentat niciodată gustul adevărat al vieții.

| Dragosdoar a răspuns:

Rosalia
Tu esti?

| anonim_4396 explică (pentru Dragosdoar):

It doesn't matter.winking

| Allemando a răspuns:

Karen